O nás

Značka LafiDog vznikla tak nějak přirozeně po tom, co jsme si pořídili našeho prvního pejska, fenku velššpringršpaněla - Donnu. Už hned na začátku, jak jsme si ji přivezli, jsem pro ni vyrobila bavlněné vodítko, které jsem si i sama nabarvila. Počáteční nadšení ale vystřídalo zklamání - vodítko z točeného bavlněného lana bylo dost těžké, kor na štěně. Ve finále ani to barvení nedopadlo dle očekávání a jednoduše už jen tímto prvním pokusem jsem věděla, že bavlněná vodítka, ač se mi moc líbila na internetu, nebudou můj šálek kávy.
Za štěněcí život měla Donna několik vodítek a obojků - kožené, ze softshellu, z nylonu s neoprenem nebo z provazu. Nic mě ale vyloženě nenadchlo - kožené věci se vytáhly, jelikož Donna často leze do vody, softshell, nylon a provaz byly fajn varianty, ale časem, ačkoliv je Donna pes domácí, začaly "smrdět psem". Navíc strašně dlouho takové věci schnou, odírají se, naškubávají a tak podobně. 

Jelikož se občas pohybuji i u koní, slyšela jsem o materiálu BioThane®. Upřímně na koních se mi ale moc nelíbil - jednak na koně dost často používají neonové barvy a těch já nejsem úplný fanda (aspoň ne na běžné nošení), ale hlavně se u nich používá tzv. varianta Gold, což je lesklý materiál, který je dost pevný (možná až moc, na můj vkus). Kamarádka mi ale jednoho dne ukázala i variantu matnou, která je na dotek podobná kůži a do té jsem se zamilovala! 

Splňuje vše, co jsem od materiálu na obojky a vodítka pro psy chtěla!  Je voděodolný, velmi pevný, neodírá se, je příjemný do ruky, nevytahuje se, nenasáká pachy, nejsou na něj známy alergické reakce, snadno se udržuje a je lehký. Tolik výhod, že ani nechápu, že se vůbec používá i něco jiného. :D 

Věřím, že stejně jako já, si tento materiál brzy oblíbíte a už nebudete chtít jinak. Ať už chcete dělat parádu ve městě a nebo lítat po lese a nemít strach se ušpinit, ráda vám vyrobím obojky či vodítka, která si váš pes zamiluje!

Zpět do obchodu